
Draisma Dynamo is aan de BeNe Conference begonnen met een duidelijke nederlaag. Knack Roeselare was zaterdagavond in de Draisma Dynamo Arena een maatje te groot bij de ouverture van de nieuwe Nederlands-Belgische volleybalcompetitie.

De overeenkomst vooraf was dat beide ploegen zich tot dusverre in eigen land vijftien keer tot landskampioen wisten te kronen. Daarmee hielden de gelijkenissen ook wel op. Bij de onderlinge krachtmeting bleek de sterkste ploeg van de Belgische Lotto Volley Liga beduidend meer in huis te hebben dan de nummer drie van de BetCity Eredivisie. De setstanden spraken boekdelen: 19-25, 19-25, 17-25.

Voor Erik van der Schaaf kwam het krachtsverschil niet als een verrassing. “Dat wisten we van tevoren. Bij alles onder de 22 punten, vind ik dat je geen kans hebt gehad. Wij hebben zelfs in geen enkele set meer dan 20 punten gehaald. Dan verlies je dus kansloos met 3-0. Zoiets heeft uiteraard te maken met het verschil in budget. Doordat dat bij hun veel hoger ligt, kunnen zij betere spelers halen. Zij spelen ook Champions League. In Nederland kom je weg met het niveau wat wij haalden. Zo’n tegenstander straft het genadeloos af. Ik denk dat wij beter kunnen. Maar of je je eigen niveau kan halen wordt natuurlijk ook bepaald door een tegenstander”, oordeelde de passer/loper dat Roeselare op alle denkbare facetten beter was.

📸Wout van Zoeren, kijk voor meer foto’s op https://wozopro.nl/draisma-dynamo-heren/